Wspomnienia z okazji Jubileuszu 35-lecia Chóru PB. Więcej...

Wspomnienia z okazji Jubileuszu 30-lecia Chóru PB. Poczytaj...

Nasz fanpage na Facebooku. Zobacz...

ARCHIWUM

 

 

 • 1986
 • 1987
 • 1988
 • 1989
 • 1997
 • 1998
 • 1999
 • 2000
 • 2001
 • 2002
 • 2003
 • 2004
 • 2005
 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015

Rok 1986

23 lutego - Wojewódzki Przegląd Chórów na Festiwal Pieśni o Ojczyźnie Kraśnik'80.

15 maja - Koncert eliminacyjny Legnica Cantat'18 w WDK Legnica.

26 października - udział w eliminacjach międzywojewódzkich XI Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Pieśni Chóralnej Katowice'86 w Olsztynie.

21 listopada - udział w finałowych przesłuchaniach XI Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Katowicach.

7 grudnia - udział w Koncercie debiutów na XIII Międzynarodowym Festiwalu Barbórkowym Chórów Akademickich Wrocław '86.

Rok 1987

27 - 31 maja - udział w V Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Nancy we Francji.

8 listopada - udział w regionalnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Studenckich "Academia Cantat" w Olsztynie.

6 grudnia - udział w finałowych przesłuchaniach "Academia Cantat" w ramach Festiwalu Barbórkowego Wrocław '87.

Rok 1988

20 - 27 sierpnia - udział w Międzynarodowym Konkursie Chórów w Anglii, w Middlesbrough.

Rok 1989

maj - udział w konkursie "Legnica Cantat".

Rok 1997

grudzień- Koncert kolędowy Chóru Politechniki Białostockiej  w Galerii Sztuki.

Rok 1998

lipiec- Koncert Chóru PB w Drohiczynie podczas uroczystości 500-lecia nadania praw magdeburskich.

listopad- Jubileusz XX- lecia Chóru Politechniki Białostockiej – Aula Magna Pałacu Branickich. W programie: F. Schubert – Msza G-dur.

Rok 1999

styczeń - Koncert kolędowy w Korczewie majątku hrabiny Renaty Ostrowskiej.

grudzień - Jubileusz 50-lecia Politechniki Białostockiej – Bazylika Katedralna. W programie: W. A. Mozart - Missa brevis F-dur.

grudzień - Koncert wigilijny Chóru PB  w Radio Białystok.

Rok 2000

sierpień - tournèe koncertowe Chóru Politechniki Białostockiej - Kanada - Quebec.

listopad - Koncert Chóru PB w kościele Św. Wojciecha. W programie: W. A Mozart - Missa brevis F-dur oraz utwory a cappella.

Rok 2001

kwiecień - Chór Politechniki Białostockiej -Koncert muzyki francuskiej w Ratuszu Miejskim.
 
 maj – Koncert Chóru PB podczas Festynu „Sportowa rodzina” organizowanego przez Politechnikę Białostocką.

maj - koncert Chóru PB podczas Forum Budownictwa na Politechnice Białostockiej.

październik - koncert Chóru  PB z okazji Jubileuszu 50-lecia Wydziału Budownictwa PB.

październik- udział Chóru PB  w XIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii.

grudzień - Koncert Muzyki Dawnej w Auli Pałacu Branickich. W części I:  utwory renesansowe a cappella oraz z towarzyszeniem Zespołu Fletów Prostych Cantio Polonica. W części II: A. Vivaldi – Magnificat.

grudzień - koncert Chóru PB podczas XI Spotkania Opłatkowego Środowiska Akademickiego. W programie: A. Vivaldi – Magnificat oraz  Kolędy polskie.

grudzień - koncert kolędowy Chóru PB dla pracowników Politechniki Białostockiej.

Rok 2002

Koncert Muzyki Andyjskiej

29.12.2002 r. o godz. 20.00 w kościele św. Wojciecha) w Białymstoku zaprezentowaliśmy 2 stylizowane utwory muzyki andyjskiej. Były to: "Navidad Nuestra" oraz "Misa Criolla" Ariela Ramireza. Chórowi towarzyszył zespół Sierra Manta. Partie solowe śpiewali: Piotr Rafałko - tenor oraz Krzysztof Bobrzecki - baryton (w przeszłości chórzyści PB, a obecnie znani wokaliści!). Partię II tenora w "Navidad Nuestra" wykonał nasz kolega Marcin Jakimowicz (rewelacyjny kontratenor, znany z "Glorii" oraz "Magnificatu" A. Vivaldiego). Do tego fantastyczny zespół Sierra Manta w składzie: Robert Tubek - quena, zampońa, instr.perkusyjne, Maciej Flank – gitara, Ireneusz Wójcicki - harango, akordeon, Jasiek Wawrzała - instrumenty perkusyjne, Marek Kaim - bombo, quena, Michał Kotowski - kontrabas (polecamy ten zespół z Ząbkowic Śląskich, specjalizujący się w ludowej muzyce andyjskiej - grają naprawdę rewelacyjnie). Sądząc po reakcji widowni i póżniejszych recenzjach, wszystko wypadło wspaniale. No i do tego stroje imitujące oryginalne poncha indiańskie. Kto nie był niech żałuje! Z koncertu zrealizowano nagranie (dzięki uprzejmości Polskiego Radia Białystok).

Koncert z okazji XX Dni Kultury Chrześcijańskiej

20.10.2002 r. z okazji XX Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białymstoku w Kościele św. Wojciecha przy ul. Warszawskiej w Białymstoku, po mszy o godz. 19.15 odbył się koncert Chóru Politechniki Białostockiej. W programie zaprezentowaliśmy utwory sakralne z różnych epok.

Koncert z okazji otwarcia Międzynarodowej Konferencji Parelec 2002

22 września 2002 r. wystąpiliśmy w Polsko - Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawi z koncertem z okazji otwarcia Międzynarodowej Konferencji - Parelec 2002 w Warszawie (poprzednia miała miejsce w Kanadzie - Trois-Rivieras w 2000 r. - wystąpiliśmy tam po raz pierwszy).

Koncert oratoryjny "Gloria" A. Vivaldiego

19 maja 2002 r. o godz. 17.00 w kościele Św. Wojciecha w Białymstoku nasz Chór wykonał "Glorię" Antonio Vivaldiego (RV 589) w ramach tegorocznych studenckich Juvenaliów. Solistami koncertu byli: Julita Wołosiuk – sopran, Marta Kuptel – sopran, Marcin Jakimowicz – kontratenor. Chórowi towarzyszyła Orkiestra Kameralna. Nieco później bo w godzinach od 22.00 do 4 nad ranem Chór pracował nad nagraniem wspomnianego utworu oraz dodatkowo "Magnificat" A. Vivaldiego. Mamy nadzieję, że akustyka Kościoła Św. Wojciecha oraz nasza praca dadzą oczekiwany efekt w postaci płyty, do słuchania której nie trzeba będzie nikogo zmuszać (a już zwłaszcza chórzystów).

kwiecień - koncert Chóru PB  podczas wręczania nagród Primus Inter Pares-Pałac Branickich.

styczeń - koncert kolędowy Chóru PB w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego.

Rok 2003

Koncert Muzyki Andyjskiej

21.12.2003 r. o godz. 17.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku zaśpiewaliśmy Misa Criolla oraz Navidad Nuestra Ariela Ramireza. Towarzyszył nam zespół Sierra Manta, legenda polskiego folku i jedna z najlepszych grup specjalizujących się w muzyce andyjskiej. Jako soliści wystąpili nasi dawni chórzyści - dzisiaj znani i cenieni artyści scen polskich i zagranicznych: Piotr Rafałko - tenor oraz Krzysztof Bobrzecki - bas. Wtórował im dzielnie Marcin Jakimowicz - tenor (nasz obecny chórzysta). Przy fortepianie królowała Małgorzata Mukosiej. Można obejrzeć zdjęcia w naszej galerii. Po koncercie nagrywaliśmy płytę. Być może niedługo będziemy mogli wszyscy jej posłuchać. mamy nadzieję, że nocna, 8-godzinna praca w białostockim studio radiowym przyniesie spodziewany efekt.

grudzień - koncerty kolędowe Chóru PB w ramach spotkań opłatkowych

Koncert muzyki Sakralnej w Supraślu

Po studenckim Gaudeamus śpiewaliśmy 10 października w Auli Magna Pałacu Branickich oraz 12 października w kościele w Supraślu (z okazji 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II). Na obu koncertach zaprezentowaliśmy programy złożone z utworów sakralnych jak również negro spirituals.

Koncert w Filharmonii Białostockiej

28 września w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki wraz z innymi akademickimi chórami wykonaliśmy "Chór niewolników" z opery "Nabucco" G. Verdiego. Poza tym każdy zespół wystąpi z własną prezentacją. Sądzimy, że było to interesujące wydarzenie kulturalne, które zapoczątkowało sezon chóralny 2002/2003.

Llangollen International Musical Eisteddfod

W dniach 11-13.07. 2003 r. w Llangollen Walia) odbywał się międzynarodowy festiwal muzyczny - Llangollen International Musical Eisteddfod (www.international-eisteddfod.co.uk) - bardzo dobrze zorganizowana impreza, również od strony medialnej. Nasz Zespół wystąpił tam w konkursie w kategorii chórów mieszanych. Cieszymy się, że udało się nam zająć III miejsce. Wyczerpująca praca na próbach przyniosła efekty. Oby tak dalej. Czego sobie i Państwu życzymy... W drodze do Anglii zatrzymaliśmy się w Antwerpii (Belgia) - fantastyczna starówka oraz lunapark (część z nas długo nie mogła dojść do siebie!). Po konkursie zajechaliśmy do Oxfordu, a następnie przez dwa dni przebywaliśmy w Londynie, zwiedzając jego liczne atrakcje. W galerii zdjęć zamieściliśmy trochę, mam nadzieję interesujących, obrazków z naszego wyjazdu Llangollen2003. Chociaż wszyscy wrócili zmęczeni (długa podróż) to jednak szczęśliwi i pełni wrażeń.

czerwiec - koncert Chóru PB w Katedrze św. Jakuba w Olsztynie

II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. F. Nowowiejskiego w Barczewie

W dniach 5-7.06.2003 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. F. Nowowiejskiego w Barczewie. Miło nam poinformować, że nasz zespół zajął w nim I miejsce (ex aequo z Hajnowskim Chórem Kameralnym). Grand Prix zdobył Chór im. Maksyma Berezowskiego z Wrocławia.

czerwiec - koncert Chóru PB podczas VIII Spotkań z Naturą „Uroczysko” w Supraślu

maj - koncert Chóru PB podczas wręczania nagród Primus Inter Pares - Pałac Branickich

Jubileusz 25-lecia istnienia Chóru Politechniki Białostockiej w Filharmonii Białostockiej. W programie m.in. (W. A Mozart - Msza koronacyjna)

30 kwietnia 2003 r. Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej wystąpił w Filharmonii Białostockiej z koncertem uświetniającym obchody Jubileuszu 25-lecia istnienia Zespołu. Na program złożyły się zarówno utwory muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Jako soliści wystąpili: Beata Gramza – sopran, Helena Poczykowska – alt, Jacek Laszczkowski – tenor, Artur Mądry – bas. Chórowi towarzyszyła orkiestra Filharmonii. Na fortepianie akompaniowała Małgorzata Mukosiej. Na sali, wśród zaproszonych gości, m.in. władz regionu, miasta oraz wyższych uczelni, znaleźli się również starzy chórzyści, jeszcze z początków istnienia Zespołu.

Ostatni, krytyczny rzut oka na odbicie w lustrze. Wszystko w porządku. Tak jak ma być. Za chwilę wejście na scenę. Niby nic nowego dla Zespołu, który występuje kilkanaście razy w roku na różnego rodzaju koncertach. A jednak jest to dzień szczególny, podobnie jak szczególny jest sam koncert. Nie co dzień zdarza się taki jubileusz – 25-lecie Chóru Politechniki Białostockiej. Każdy zdaje sobie z tego sprawę. Lekkie napięcie udziela się wszystkim. Ale to dobrze, to tylko mobilizuje.

...I wejście na scenę. Milkną brawa. Ręce dyrygenta w górze i... wszystko przestaje być ważne. Wszystko... za wyjątkiem muzyki. Rozbrzmiewają pierwsze akordy. Msza C-dur W.A. Mozarta, pełna subtelnych i wyszukanych pomysłów, błyskawicznych zwrotów z pozornie konwencjonalnej muzyki w ton powagi, głębi, wielkości, przy zachowaniu jedności wielkiej formy. Najdobitniej uwidacznia się to w nastrojowym "Crucifixus"...

Rok 2004

grudzień - koncert Chóru PB i WSE w ramach Uniwersytetu III wieku –Aula Wyższej Szkoły Ekonomicznej.

grudzień - spotkanie opłatkowe Pracowników Politechniki Białostockiej – koncert Chóru PB.

 
grudzień - Udział Chóru PB w Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Wesoła/ koło Warszawy eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (nagroda – I miejsce).

listopad - Mszę Gospel" Roberta Raya zaprezentowaliśmy w Filharmonii Białostockiej 18.11.2004 r. (z okazji MUZYCZNEGO FESTIWALU PODLASIA w ramach obchodów 50-lecia Filharmonii Białostockiej.

listopad - Koncert w Filharmonii Białostockiej (Jubileusz 55-lecia Politechniki Białostockiej)

Zaprezentowaliśmy wówczas Mszę Gospel Roberta Raya. Dzień później w Bazylice Najśw. Marii Panny zaśpiewaliśmy "Glorię" J. Ruttera.

październik - koncert Chóru PB z okazji Dni Papieskich w Kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie.

wrzesień - udział Chóru PB w Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki.

Paralec 2004 (Drezno)

W dniach 07.09. - 09.09.2004 r. na zaproszenie organizatorów tworzyliśmy oprawę muzyczną konferencji naukowej PARELEC 2004, która odbywała się w Dreźnie (Niemcy). Trzeba stwierdzić, że miasto wywarło na nas duże wrażenie - ze względu na atmosferę - liczne zabytki, galerie jak też miejsca wypoczynku - olbrzymie parki, pływalnie. No i praktycznie wszędzie mieszkańcy dbają o czystość. Mamy nadzieję, że u nas też stanie się to niedługo modne! Wkrótce zamieścimy w naszej galerii trochę zdjęć z naszego wyjazdu.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej Hajnówka 2004 w Białymstoku

Miło nam poinformować, że nasz Chór zajął II miejsce w kategorii chórów świeckich w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej Hajnówka 2004 odbywającym się w dniach 25-30.05.2004 r. w Białymstoku.

maj - koncert Chóru PB związany ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej

maj - X Dni Maryjne – koncert Chóru PB w Kościele św. Wojciecha w Białymstoku

styczeń - koncert Chóru PB w ramach Uniwersytetu III wieku - Aula Politechniki Białostockiej

Nagrania z dawnych lat

Dodaliśmy link - MP3 poświęcony naszym nagraniom (w formacie mp3). Można posłuchać bardzo wczesnych nagrań jak i tych ostatnich. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nagrania z lat 1986-87 uzyskaliśmy dzięki uprzejmości Krzyśka Kilczewskiego (któremu się chciało opracować muzycznie i graficznie całą płytę).

Rok 2005

Koncert Opłatkowy

W grudniu 2005 zaśpiewaliśmy na spotkaniu opłatkowym na Politechnice B-stockiej Glorię - J. Ruttera. Wreszcie ukazała się nasza płyta z muzyką andyjską!!! (Misa Criola oraz Navidad Nuestra - Ariela Ramireza). polecamy!!

październik - udział Chóru PB w Jesiennym Festiwalu Muzycznym Sacrum et musica im. Jana Pawła II w Łomży - T. Trojanowski – Oratorium Stworzeni do miłości

Zaduszki w Białej Synagodze w Sejnach

28.10.2005 r. braliśmy udział w oprawie muzycznej uroczystej mszy w intencji Jana Pawla II w Sejnach. Wieczorem zaśpiewaliśmy w sejneńskiej synagodze w ramach cyklu spotkań "Zaduszki w Białej Synagodze". Tak wdzięcznej publiczności nie pamiętamy! Śpiewało się "jak z nut"...

październik - udział Chóru PB w koncercie ku czci ofiar katastrofy pod Jeżewem W.A. Mozart- Requiem d-moll.

wrzesień - udział Chóru PB w Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki.

Międzynarodowy Festiwal Muzycznu w Cantonigros

Veni, vidi, vici!!! (to po łacinie - jak ktoś uczył się historii to wie o co chodzi). Tak można w skrócie opisać nasz udział w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Cantonigros 2005 w Hiszpanii, który odbywał się w dniach 14-17.07.2005 r. (http://www.fimc.es/en-inici.htm). A teraz szczegóły: I miejsce w kategorii chórów mieszanych oraz II miejsce w kategorii zespołów wykonujących muzykę ludową. Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się aż takiego sukcesu. Po drodze zwiedziliśmy m.in. Barcelonę, Carcassone (miasteczko średniowieczne we Francji), no i oczywiście kąpaliśmy się w Morzu Śródziemnym (wybrzeże Costa Brava). Takich widoków się nie zapomina! Ale nie można spocząć na laurach.

Missa solemnis G. Rossiniego

28 maja o godz. 20.15 w Bazylice Katedralnej zaśpiewaliśmy Missa solemnis G. Rossiniego. Solistami byli: Marta Wróblewska - sopran, Aneta Łukaszewicz - alt, Piotr Rafałko - tenor, Artur Mądry - bas, Robert Morawski - fortepian, Rafał Sulima - fisharmonia. Dyrygent Wioletta Miłkowska no i oczywiście my.

- koncert Chóru PB podczas Kongresu Architektów Polskich - Pałac Branickich.

"Jawnuta" S. Moniuszki w Auli Magna Pałacu Branickich

W dn. 18 maja 2005 r. w Auli Magna Pałacu Branickich zaprezentowaliśmy przed białostocką publicznością operetkę (oczywiście partie chóralne) S. Moniuszki "Jawnuta". 19 maja powtórzyliśmy koncert w Łomży.

Międzynarodowy Festiwal Choralny w Nancy (Francja)

Za nami - festiwal chóralny w Nancy (Francja) - 4-8 maja 2005. Takiego gościnnego przyjęcia i takiej organizacji festiwalu tylko pozazdrościć!

kwiecień - Apel Maryjny z Papieżem - W.A. Mozart - Requiem d-moll - udział Chóru PB.


II Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej (Bydgoszcz)

W II Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej, który odbył się 12 marca 2005 r. w Bydgoszczy Chór Politechniki Białostockiej zajął I miejsce w kategorii chórów świeckich i zdobył nagroda specjalną Prezesa TVP Bydgoszcz.

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek (Będzin)

Miło nam poinformować wszystkich, że w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, odbywającym się w dniach 06-09.01.2005 r. zajęliśmy 2 miejsce w kategorii chórów kameralnych. Pełne wyniki można znaleźć na na oficjalnej witrynie festiwalu. Kilka fotek z wyjazdu (w dziale galeria).

Rok 2006

Udział Chóru PB w koncercie Pamięć i Tożsamość dedykowanemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II - T. Trojanowski – Oratorium Stworzeni do miłości (kwiecień).

Udział Chóru WSE i PB w Uroczystości otwarcia IV Podlaskiego Festiwalu Nauki
i Sztuki (maj).

Koncert Chóru PB - Requiem w twórczości kompozytorów polskich. W programie: D. Stachowicz- Missa Requiem, S. Moniuszko- Msza żałobna g-moll,  S. Moryto – Missa brevis pro Defunctis (maj).

Inauguracja Katedralnych Koncertów Organowych w Białymstoku. W programie: S. Moryto – Missa brevis pro Defunctis (lipiec).

Udział Chóru PB w Inernatinal Choral Festival of Preveza (Grecja). II miejsce w kategorii chórów mieszanych (lipiec).

Udział Chóru PB w VI Moniuszkowskim Festiwalu Podlasia. W programie: S. Moniuszko - Msza żałobna g-moll (listopad).

Koncert w Sali Koncertowej AMFC Filia w Białymstoku. W programie: J. Peterson - Pierwsza kolęda (grudzień).

Koncert podczas Spotkania opłatkowego pracowników Politechniki Białostockiej. W programie: J. Peterson - Pierwsza kolęda (grudzień).

Rok 2007

Koncert Chóru PB oraz Chóru KWP w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Białymstoku. W programie: G. Fauré – Requiem (kwiecień).

Jubileusz 30- lecia działalności artystycznej Chóru Politechniki Białostockiej - Koncert Jubileuszowy w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej. W programie: J. Haydn - Msza d-mollNelsońska” (listopad).

Udział Chóru PB w Koncercie wigilijnym w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej (grudzień).

Koncert kolędowy Chóru PB w Auli Politechniki Białostockiej (grudzień).

 

Rok 2008

Udział Chóru PB w obchodach 200-setnej rocznicy śmierci Izabeli Branickiej. Koncert w Starym Kościele - D. Stachowicz - Missa Requiem (luty).

Koncert Chóru PB w ramach obchodów 10-lecia Zakładu Dyrygentury Chóralnej. W programie: S. Moryto - Missa brevis pro Defunctis (marzec).

Koncert Chóru PB w ramach Uniwersytetu III wieku (kwiecień).

Udział Chóru PB w International Golden Nightingale Choir Festival w Carmarthen w Wielkiej Brytanii. Nagroda - Srebrny Dyplom (sierpień).

Udział Chóru PB oraz Chóru KWP w oprawie muzycznej uroczystości beatyfikacyjnych Ks. M. Sopoćko w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (wrzesień).

Koncert Chóru PB z okazji Dni Kultury Chrześcijańskiej - kościół pw. św. Jadwigi w Białymstoku (październik).

Koncert Chóru PB podczas Międzynarodowej konferencji poświęconej Wielokulturowości. Synagoga w Sejnach (listopad).

Koncert kolęd w wykonaniu Chóru PB w Urzędzie Marszałkowskim  w Białymstoku (grudzień).

Koncert kolęd w wykonaniu Chóru PB w Auli Politechniki Białostockiej (grudzień).

Rok 2009

Koncert muzyki dawnej w wykonaniu Chóru PB - „Na Dworze Izabeli Branickiej „Noc muzeum” - Pałacyk Letni w Choroszczy (maj).

Udział Chóru PB w koncercie inaugurującym – Festiwal Muzyki Cerkiewnej - Sala koncertowa Opery i Filharmonii Podlaskiej (maj).

Koncert w wykonaniu Chóru PB z okazji Dni Sztuki Współczesnej (maj).

137. rocznica śmierci S. Moniuszki - koncert Chóru PB – Katedra NMP. Kompozycje religijne  S. Moniuszki (czerwiec).

Oprawa muzyczna Mszy św. w Katedrze pw. NMP z okazji Inauguracji roku akademickiego 2009/2010 (październik).

Koncert Chóru PB z okazji Jubileuszu 60-lecia Politechniki Białostockie j- Aula PB. W programie: w części I - J. S. Bach – Magnificat,  cz. II – "Kwiaty we włosach potargał wiatr…”- przeboje minionych  lat (grudzień).

Rok 2010

Uczestnictwo Chóru PB w Koncercie Ekumenicznym „Oby byli jedno” – Opera i Filharmonia Podlaska (styczeń).

Koncert Chóru PB z okazji dni Maryjnych –kościół na cmentarzu Św. Rocha (maj).

Koncert Chóru PB poświęcony rocznicy śmierci S. Moniuszki - Aula Magna Pałacu Branickich (czerwiec).

Udział Chóru PB w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Rimini-(Włochy)- II miejsce (październik).

Dni Kultury Chrześcijańskiej- koncert Chóru PB w Bazylice Katedralnej. W programie: S. Moniuszko - Msza żałobna, Kantata- Ecce signum crucis (październik). Udział Chóru PB w Konkursie Muzyki Chóralnej Cantio Lodziensis w Łodzi - I miejsce (listopad).

Koncert z cyklu Akademickie Spotkania Opłatkowe - Aula Magna Pałacu Branickich. W programie: A. Ramirez- Misa Criola oraz Kolędy polskie.

Rok 2011

-31.01.2011 - Udział Chóru PB w przedstawieniu muzycznym „Wigilia to marzenie dzieci” - z okazji Jubileuszu 10-lecia konkursu „Kolęda Malucha”.

17 kwietnia 2011 r. zaprezentowaliśmy, pod kierownictwem dyrygent Wioletty Miłkowskiej, znane dzieło walijskiego kompozytora Karla Jenkinsa "Requiem". Towarzyszyła nam orkiestra kameralna. Partie solowe wykonywała Małgorzata Trojanowska - sopran oraz Marcin Jakimowicz - tenor, kontralt. Koncert miał miejsce w kościele pw. NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63 w Białymstoku.

1 maja o godz. 19.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku odbył się uroczysty koncert dziękczynny za dar beatyfikacji Jana Pawła II "Gloria Misericordiae". Pieśni skomponowane przez Włodzimierza Korcza, również akompaniatora w tym koncercie, wykonała Alicja Majewska. Towarzyszył jej Chór Politechniki Białostockiej.

09.05.2011 r. w Auli Dużej przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejska 45D nastąpiło uroczyste otwarcie Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Uświetnił je koncert Chóru Politechniki Białostockiej z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej. W naszym wykonaniu zabrzmiała "Gloria" Johna Ruttera. Festiwal jest największą w regionie północno-wchodnim imprezą popularyzującą pracę i osiągnięcia regionalnych uczelni wyższych. W otwartej formule festiwalu zawierają się wykłady i prezentacje, spektakle i koncerty, które pozwolą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zarówno nauk ścisłych, medycznych, społecznych, humanistycznych, jak i sztuki.

05.06.2011 r. w ramach obchodów związanych z 20. rocznicą wizyty Ojca Świętego w Białymstoku wystąpiliśmy w Koncercie "Z życia do życia" (program "Miłość mi wszystko wyjaśniła"). Towarzyszyliśmy LUBELSKIEJ FEDERACJI BARDÓW, oryginalnej formacji estradowej proponującej własne rozumienie rozrywki, sposobem organizacji pracy przypominającej piwnice artystyczne, czerpiącej wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązującej do ambitnych nurtów rocka i popu. Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej (http://www.lfb.lublin.pl). Widowisko słowno-muzyczne składało się z utworów skomponowanych m.in. do słów Jana Pawła II, z oryginalną muzyką Bardów oraz prezentacją historyczną z wizyt Ojca Świętego w Polsce.

09.10.2011 r. z okazji Konferencji Naukowo-Technicznej "INŻYNIERIA PRZEDSIĘWZIĘĆ BUDOWLANYCH oraz 13th GERMAN – LITHUANIAN – POLISH COLLOQUIUM Białystok - Augustów - Wilno, 09-12 października 2011" odbywającej się w hotelu "Warszawa" w Augustowie wystapiliśmy z koncertem uświetniającym otwarcie tego projektu. W programie znalazły się utwory głównie rozrywkowe ( m.in. przeboje polskie z lat 60-tych, wybrane fragmenty Mszy Gospel R. Raya).

20.10.2011 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, podczas którego został nadany tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej prof. dr. hab. inż. Andrzejowi Królikowskiemu. Ceremonia odbyła się w Auli Dużej przy Wydziale Elektrycznym. Chór PB pod dyrekcją W. Miiłkowskiej zapewnił oprawę muzyczną tej uroczystości. Zaprezentowaliśmy m.in. krótki koncert muzyki rozwrywkowej (piosenki z lat 60-tych).

15.12.2011 r. w audytorium im. prof. Urbańskiego na Wydziale Informatyki (ul. Wiejska 45A) odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe studentów i pracowników Politechniki Białostockiej. Z tej okazji zaprezetowaliśmy krótki koncert kolęd.

Rok 2012

21 grudnia 2012

Finał Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska

21 grudnia br. o godz. 18.00 na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1 odbył się Finał Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska. Wzieły w nim udział:

Chóry Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska
Chór Kierunku Edukacji w zakresie kultury Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
Chór Politechniki Białostockiej
Zespół "Sierra Manta"
Wioletta Miłkowska - dyrygent
Piotr Rafałko - tenor
Bartłomiej Łochnicki - baryton

W programie:
Polskie kolędy
Ariel Ramirez - "Misa Criola", "Navidad Nuestra"

18 grudnia 2012

Koncert kolędowy z okazji spotkania opłatkowego studentów i pracowników Politechniki Białostockiej, które odbylo się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia.

23 listopada 2012

Jubileuszowy Koncert Chóru Politechniki Białostockiej z okazji 35-lecia działalności artystycznej! W pierwszej części zabrzmiała Missa brevis F-dur KV192 W. A. Mozarta oraz Te Deum F. J. Haydna. W drugiej - przeboje muzyki rozrywkowej w interesującej aranżacji naszych chórzystów.

Nagrania z koncertu są dostepne pod adresami:

http://youtu.be/xjMiCMw98CQ

http://youtu.be/cx8Gqla7_e4

 

 

 

 

18 października 2012

18 października w ramach obchodów Dni Kultury Chrześcijańskie w Białymstoku w kościele pw. Świętej Trójcy w Supraślu odbył się koncert Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Violetty Miłkowskiej.

14 października 2012

14.10. br. Chór Politechniki Białostockiej zapewniał oprawę muzyczną Mszy Akademickiej inaugurującej rok akademicki. Uroczystośc odbyła się w Bazylice Katedralnej WNMP w Białymstoku.

14 czerwca 2012

14 czerwca 2012 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, na którym został nadany tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej Profesorowi Zenonowi Mrozowi. Chór Politechniki Białostockiej miał zaszczyt uświetnić to wydarzenie krótkim koncertem złożonym z pieśni J. Ruttera. Uroczystość odbyła się w Auli Dużej przy Wydziale Elektrycznym (ul. Wiejska 45 D). Był to nasz ostatni koncert w sezonie artystycznym 2011/2012.

24-26 maja 2012

Miło nam poinformować, że nasz Chór zdobył złoty dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. XI edycja tego Festiwalu odbywała się w dniach 24-26 maja 2012. Chór na Festiwalu w fotografiach...

27 maja wystąpiliśmy z koncertem otwierającym I Festiwal Muzyki Kościelnej im. Ks. Wł. Skierkowskiego w Kolegiacie Myszynieckiej. Zaprezentowaliśmy wybrane fragmenty "Requiem" Karla Jenkinsa oraz cykl pieśni Johna Ruttera. Organizatorami tego wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kurpiowskiej im. bpa Edwarda Samsela oraz Parafia Rzymskokatolicka p.w. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu.

 

 

 

15-19 maja 2012

W dniach 15 -19 maja 2012 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku miała miejsce XXXI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2012”. Impreza będąca Muzycznym Forum Wschodu i Zachodu została zainaugurowana 15 maja o godz. 18 tradycyjnie symbolicznymi utworami: hymnem „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej oraz Stichirą „Swiatym ziemle ruskoj” w wykonaniu Męskiej Kapeli Chóralnej im. L. Rewuckiego z Kijowa pod dyr. Jurija Kuracza.

20 kwietnia 2012

20 kwietnia 2012 r. | godz. 19:00
Sala Koncertowa OiFP

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Chór Politechniki Białostockiej
Chór Komendy Wojewódzkiej Policji
w Białymstoku
Wioletta Miłkowska – dyrygent

Program:

K. Jenkins – Requiem
J. Rutter – Gloria

 

 


20 kwietnia 2012r. wraz z Chórem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wystapiliśmy w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zespołom towarzyszyła Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej. Niezwykle przejmujące dzieła Karla Jenkinsa – Requiem i Johna Ruttera – Gloria wykonane zostały w ramach obchodów Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu i Zapobiegania Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Dyrygowała Wioletta Miłkowska.

W drugiej części koncertu Chór Politechniki Białostockiej oraz Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej wykonały pięć pieśni religijnych oraz Glorię Johna Ruttera – wybitnego współczesnego kompozytora, twórcy muzyki sakralnej.

Tu można zobaczyć plik z przekładem tekstu Requiem K. Jenkinsa (dzięki uprzejmości naszej koleżanki Karoliny - format Word)

21 stycznia 2012

21 stycznia 2012 - udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. Zajęliśmy I miejsce w kategorii chórów akademickich. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Rok 2013

18 grudnia 2013

Spotkanie Opłatkowe, w klubie studenckim GWINT.

W programie:

 • kulminacja akcji Politechnika Dzieciom, czyli kwesta na rzecz Sebastiana, podopiecznego fundacji Mam Marzenie,
 • kolędy w wykonaniu Chóru Politechniki Białostockiej pod dyr. Wioletty Miłkowskiej oraz Chóru Polifonia pod dyr. Katarzyny Żemczużnikowej,
 • Jasełka studentów Wydziału Zarządzania.
 • dzielenie się opłatkiem.

29 listopada 2013

Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji Święta Uczelni w Auli Dużej przy Wydziale Elektrycznym.
W programie uroczystości:

 • wystąpienie Rektora PB prof. Lecha Dzienisa,
 • wręczenie medali i odznaczeń,
 • gratulacje z okazji otrzymania tytułów i stopni naukowych,
 • promocje habilitacyjne i doktorskie,
 • wręczenie podziękowań byłym pracownikom uczelni,
 • wręczenie nagród w konkursach na Najlepszego Studenta i Doktoranta PB,

Oprawa muzyczna: Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej.

4 listopada 2013

4 listopada zmieniliśmy siedzibę. Próby będą odbywały się w nowym pomieszczeniu w Domu Studenta nr 3 (Gamma) na parterze.

18-20 października 2013

18 i 20 października Chó Politechniki Białostockiej uczestniczył w prezentacji Kantaty Przemienienia skomponowanej przez młodego kompozytora Jakuba Milewskiego.

22-26 sierpinia 2013

Srebrne pasmo Międzynarodowego Konkursu Pieśni Chóralnej Ohrid Choir Festival 2013 oraz nagroda specjalna Zapro Zaprowa dla Chóru Politechniki Białostockiej. Festiwal obywał się w Ohrid w Macedonii w dniach 22-26 sierpnia.

16 czerwca 2013

W ramach cyklu koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowanych przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Wydział Instrumentalno - Pedagogiczny w Białymstoku, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie, 16 czerwca Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej zaprezentował się w starym kościele przy katedrze białostockiej w repertuarze:

Grzegorz Gerwazy Gorczycki - Tota pulchra es Maria
Feliks Bartholdy Mendelssohn - Denn er hat seinen Engeln befohlen
Jan Sebastian Bach – Ich lasse dich nicht
Miłosz Bembinow – Modlitwa do Anioła Stróża
Bob Chilcott – A Little Jazz Mass

23 lutego 2013

23 lutego br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 odbyła się uroczysta inauguracja nowej inicjatywy miejskiej - Białostockiej Akademii Rodziny, mającej na celu szeroko rozumianą edukację i promocję rodziny. Z tej okazji Chór Politechniki Białostockiej oraz Chór UMFC Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku zaprezentowały kompozycje Ariela Ramirez - "Misa Criola" oraz wybrane fragmenty "Navidad Nuestra" . W partiach solowych wystąpili: Piotr Rafałko - tenor, Bartłomiej Łochnicki - baryton, Anna Krzysztofik-Buczyńska - fortepian. Dyrygowała Wioletta Miłkowska.

Kompozycja Ariela Ramireza "Misa Criolla" (Msza Kreolska) została stworzona przede wszystkim jako utwór o charakterze religijnym. Zawiera oryginalne kompozycje autora, powstałe w oparciu o formy i rytmy regionalne zaczerpnięte z tradycji folkloru muzycznego Argentyny i innych krajów Ameryki Łacińskiej. Składa się z pięciu części śpiewanych według tekstu liturgicznego w języku hiszpańskim. W przepiękny, sugestywny sposób Ariel Ramirez zawiera w swojej muzyce niezwykłą afirmację życia i głęboką zadumę nad tym co przemija i nad tym co niezmienne. Msza została nazwana kreolską ze względu na mieszane pochodzenie mieszkańców Ameryki Łacińskiej, mających w sobie krew hiszpańską.

Rok 2014

18 grudnia 2014

Społeczność akademicka Politechniki Białostockiej wzięła udział w spotkaniu opłatkowym, które odbyło się 18 grudnia o godz. 14.00 w klubie Gwint. W jego trakcie Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej zaprezentował się w repertuarze koledowym.

 

11 grudnia 2014

Wrażenia oraz trochę zdjęć z Koncertu Jubileuszowego z okazji 65-lecia Politechniki Białostockiej na stronie internetowej uczelni:

http://pb.edu.pl/blog/2014/12/02/chor-politechniki-bialostockiej-zachwycil-publicznosc/

 

1 grudnia 2014


Koncert Jubileuszowy z okazji 65-lecia Politechniki Białostockiej odbył się 1 grudnia o godzinie 19:00 w Filharmonii przy ulicy Podleśnej 2. Chór Politechniki Białostockiej oraz artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej wykonali dzieło oratoryjne brytyjskiego muzyka i kompozytora – Karla Jenkinsa „Gloria”. A w pierwszej części koncertu zaproszeni goście usłyszeli aranżacje popularnych polskich piosenek (będą muzyczne niespodzianki!).
http://pb.edu.pl/blog/2014/11/27/koncert-jubileuszowy-pb/

 

24-25 listopada 2014

Zakład Dyrygentury Chóralnej Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku w 40-lecie Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku zorganizował w dniach 24-25 listopada 2014 MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ:

Między nieznanym a zapomnianym
Muzyka polska w świetle nowych odkryć

W jej trakcie w ramach koncertu towarzyszącego Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcj Wioletty Miłkowskiej zaprezentował utwór S. Moryty - MISSA BREVIS PRO DEFUNCTIS na chór a cappella. Jako solista wystąpił Bogumił Maciej Nerkowski - baryton. Szczegóły na stronie Uniwersyetu Muzycznego w Białymstoku.

 

18 sierpnia 2014

Trochę zdjęć z wyjazdu do Florencji autorstwa Macieja Korsana znajdziecie tutaj.

 

20 lipca 2014

20.07. po mszy św. o godz. 11.30 w kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Antoniuk Fabryczny odbył się Koncert Chóru Politechniki Białostockiej. W programie zaprezentowano utwory sakralne z różnych epok kompozytorów polskich i zagranicznych.

 

31 maja 2014

31.05.2014 r. o godz. 13.00 na Stadionie Lekkoatletycznym MOSiR w Białymstoku odbyła się ceremonia otwarcia Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Organizatorami imprezy są: Organizacja Środowiskowa AZS Województwa Podlaskiego oraz Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Chór Politechniki Białostockiej. Zapraszamy.

 

3 kwietnia 2014

3 kwietnia odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, podczas którego uhonorowano osoby zasłużone dla rozwoju Uczelni, a w szczególności jednego z Jej najstarszych wydziałów – Wydziału Mechanicznego. Tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej otrzymał Profesor Jarosław Mikielewicz, członek rzeczywisty PAN, prezes Oddziału PAN w Gdańsku, światowy autorytet w dziedzinie termodynamiki, mechaniki płynów, techniki cieplnej i energetyki. Tytuł Profesora Honorowego Politechniki Białostockiej otrzymał Profesor Franciszek Siemieniako, wybitny specjalista w zakresie automatyki i robotyki, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń pracowników naukowych i studentów. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił Chór Politechniki Białostockiej.

 

20 lutego 2014

20 lutego odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, podczas którego Profesor Jerzy Klamka otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej.
Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Chór Politechniki Białostockiej.

Profesor Jerzy Klamka jest członkiem American Mathematical Society od 1976 r., członkiem Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz członkiem Zarządu Oddziału Górnośląskiego PTM (od 1982 r.). Jest też od 1992 roku członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pomiarów, Automatyki i Robotyki (POLSPAR). Od wielu lat współpracuje z Politechniką Białostocką, w szczególności z Wydziałem Elektrycznym (Katedra Automatyki i Elektroniki) i Wydziałem Mechanicznym. Jest członkiem komitetu naukowego czasopisma Acta Mechanica et Automatica, wydawanego przez Wydział Mechaniczny PB.

 

30 stycznia 2014

30 stycznia o godz. 12.15 w Auli Dużej przy Wydziale Elektrycznym, ul. Wiejska 45 D odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, podczas którego Profesor Eugeniusz Dembicki otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Chór Politechniki Białostockiej.

Profesor zw. dr hab. inż. Eugeniusz Dembicki jest międzynarodowej sławy uczonym w dziedzinie geotechniki, twórcą polskiej szkoły mechaniki gruntów. Jego osiągnięcia, a także zasługi dla rozwoju nauki polskiej cieszą się najwyższym uznaniem środowiska akademickiego, czego potwierdzeniem są przyznane Panu Profesorowi prestiżowe odznaczenia: nagroda Instytutu Maxa Plancka, tytuły doktora honoris causa Uniwersytetu J. Fouriera w Grenoble, Politechniki Wrocławskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechniki Łódzkiej, odznaczenia kawalera francuskiej Legii Honorowej oraz komandora Orderu Odrodzenia Polski i komandora Orderu Francuskich Palm Akademickich. Wiedza i doświadczenie Pana Profesora były, i w dalszym ciągu są, drogowskazem oraz inspiracją dla rozwoju zawodowego młodego pokolenia badaczy.

Rok 2015

18 grudnia 2015

Spotkanie opłatkowe pracowników i studentów PB w klubie GWINT. Podczas uroczystości wystąpiły: Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej oraz Chór Pracowników i Studentów „Polifonia” pod dyrekcją Katarzyny Żemczużnikowej. Podczas spotkania opłatkowego odbyła się licytacja i kwesta na rzecz podopiecznych Fundacji. „Bajkowa Fabryka Nadziei” opiekuje się małymi pacjentami oddziałów kardiologicznych oraz onkologicznych.

17 grudnia 2015


17 grudnia w Auli Wielkiej Pałacu Branickich odbyło się Spotkanie Opłatkowe Środowiska Akademickiego Białegostoku.
W jego trakcie wykonaliśmy utwór Karla Jenkinsa "Stella Natalis" wraz
z Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Pani Profesor Wioletty Miłkowskiej.

15 grudnia 2015

15 grudnia 2015 r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się spotkanie opłatkowe, którego organizatorami byli prezydent miasta, marszałek
i wojewoda. Opłatkiem podzielili się m.in.: samorządowcy, przedsiębiorcy, mundurowi i władze kościelne. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej. W jego wykonaniu zabrzmiały najpopularniejsze kolędy polskie.

3 grudnia 2015

Uroczyste posiedzenie Senatu w Auli Dużej przy Wydziale Elektrycznym.
W tym dniu oddaliśmyy hołd wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju naszej Uczelni oraz upamiętniliśmy powstanie w grudniu 1949 roku Prywatnej Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej w Białymstoku, z której wywodzi się Politechnika Białostocka.
W programie uroczystości:

Oprawa muzyczna uroczystości: Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej.

Transmisja on-line: Naukowa Interaktywna Telewizja HD PLATON TV.

27 października 2015

"Kantata Przemienienia" pod dyr Jakuba Milewskiego -koncert w kościele św Antoniego w Sokółce już na youtube!!!:

https://www.youtube.com/watch?v=8zOlxISDKUY - część I
https://www.youtube.com/watch?v=KxDLRWVSnOw - część II

Galeria foto z koncertu w Sokółce (udostepniona przez Piotra Mikulaka)

25 października 2015


W Sokółce w kosciele św. Antoniego Padewskiego zabrzmiały dźwięki Kantaty Przemienienia, utworu skomponowanego przez Jakuba Milewskiego. W koncercie wziął udział Chór Politechniki Białostockiej.

15 października 2015


15.10. br. o godz. 18.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej, ul. Odeska 1 odbył się Koncert w ramach obchodów święta pracowników oświaty (Dzień Edukacji Narodowej). W programie: "Anioły" Jana Krutula. Chór Politechniki Białostockiej miał okazję zaprezentować się wspólnie z innymi chórami białostockimi.

12 października 2015

Relacja foto z Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016 w białostockiej archikatedrze: relacja foto

11 października 2015

Ww Archikatedrze Białostockiej odbyła się Msza Święta z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016.
Jej oprawę zapewnia Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej. W programie m.in. Charles Gounod "Messe brève no. 7."

24 września 2015

Trochę zdjęć z balu przebierańców Chóru Politechniki Białostockiej w Hołnach Mejera (dzięki uprzejmości Ani Czarneckiej):
fotki z balu przebierańców

12-14 czerwca 2015

Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej wziął udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej „O Złotą Wstęgę Solczy”, który od 12 do 14 czerwca odbywał się w Ejszyszkach na Litwie.

Nasi Chórzyści wyśpiewali Srebrną Wstęgę Solczy (drugie miejsce). Poza tym otrzymali Nagrodę Specjalną za wykonanie pieśni „Radujsja Bogorodice” Zapro Zaprowa. Partię solową w tym utworze wykonała prof. Wioletta Miłkowska. Dla wielu osób był to pierwszy udział w konkursie międzynarodowym. Większość z 45-osobowego zespołu, który wystąpił na Litwie, w Chórze Politechniki Białostockiej śpiewa dopiero od października 2014 roku.

Opis i trochę zdjęć z festiwalu w Ejszyszkach: link

16 czerwca 2015

VIII Festiwal Kultury Żydowskiej"Zachor - Kolor i Dźwięk" (13-16.06.2015)

16.06. w koncercie galowym wystąpił Chór Politechniki Białostockiej.

Więcej: http://www.bialystok.jewish.org.pl/page2.html

19 maja 2015

XIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki rozpoczęty

Uroczysta Inauguracja XIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej. Chórzyści z towarzyszeniem zespołu w składzie Marek Raczkowski – klawisze,  Gabriel Tomczuk – kontrabas, Maciej Dziemski – perkusja, zachwycili publiczność „Małą mszą jazzową” Boba Chilcotta. Więcej informacji http://festiwal.pb.edu.pl. Trochę zdjęć http://festiwal.pb.edu.pl/galerie/inauguracja-xiii-pfnisz.

10 kwietnia 2015

W Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej odbył sie koncert pod hasłem "Z życia do życia".

W programie pieśni i piosenki do słów Karola Wojtyły w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów, z towarzyszeniem Chóru Politechniki Białostockiej, Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod dyrekcją profesor Wioletty Miłkowskiej, Chóru Dziecięcego Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Ewy Barbary Rafałko, oraz fragmenty "Jeremiasza" Karola Wojtyły w interpretacji Dariusza Szady-Borzyszkowskiego. Ilustrację plastyczną koncertu stanowiły prace Evy  Pohlke.

16 marca 2015

W Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1 zostało zainaugurowane XVI Białostockie Forum szkół "Miłość i odpowiedzialność". Z koncertem otwierającym Konferencję wystąpił Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej. Zaprezentował m.in. Mszę Jazzową B. Chilcota.

19 lutego 2015

Uroczyste posiedzenie Senatu poświęcone nadaniu tytułu Profesora Honorowego Profesorowi Tadeuszowi Citce. Oprawę uroczystości zapewnił Chór Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej. Zaprezentował m.in. przeboje polskiej muzyki rozrywkowej. Akompaniowali: Hubert Bajko i Przemysław Łapiński. Solo zaśpiewał Grzegorz Kowalewski.

Carmina Burana
koncert w Petresburgu
rekrutacja do Chóru PB
koncert beethoven